نتایج جستجو برای عبارت :

از موهبت‌های این پادگانِ لکنته!

‌از وقتی که پست دادن‌هامون توی برجک تموم شد و تقسیم شدیم و به لطفِ رشته‌ی دانشگاهیمون، بهداریِ پادگان رو زدن پشتِ قباله‌مون یه ماهی می‌گذره. بهداری جای خوبیه. ینی در بیابان لنگه کفش هم نعمت است به هر حال. می‌دونین که چی میگم؟ یکی از بهترین فایده‌های اینجا اینه که همه بهت وابسته‌ن! از سرداری که دماغش فین‌فین میکنه و باید چارتا آمپول و سرم بخوره تا برگرده به حالتِ قبل و به بقیه زور بگه تا سربازی که غیبت کرده و به زور رفته از یه ننه مرده‌
هو
هرکس جاهل است به معرفت نفس اجهل است به معرفت رب ، و معرفت نفس مصباح کشف احوال ملکوت است و مشکوة شهود اسرار جبروت و معراج وصول به سوی لاهوت. و احدی از بنی آدم نمی رسد به هیچ مقامی مگر بعد از معرفت نفس خود. و این معرفت حاصل نشود به خبر نقلی یا نظر عقلی. بلکه حصولش موقوف به نوری است که از حق بر دل آید و آن نشود مگر به ریاضات متعالیه و مجاهدات متوالیه و تجرد قوی از قیود هوی و به زعم فقیر محض موهبت است از حضرت عزت ،  اگرچه منافی نیست ، توفیق مجاهده هم
در قانون جذب عشق می آموزیم از این موهبت زندگی که همه جور آدمی در دور و بر خود می یابیم می توانیم بهره ببریم و در میان این آدم ها آنچه دوست داریم برگزینیم و از آنچه دوست نداریم روی برگردانیم. قانون جذب به شکل کاملا شگفت انگیزی برای ازدواج تاثیرگذار است.
از موهبت زندگی این است که همه جور آدمی را دور و برتان قرار داده، بنابراین می‌توانید در آن آدم‌ها آنچه دوست دارید را انتخاب کنید و از آنچه دوست ندارید روی برگردانید. قرار نیست برای خصوصیاتی که د
در قانون جذب عشق می آموزیم از این موهبت زندگی که همه جور آدمی در دور و بر خود می یابیم می توانیم بهره ببریم و در میان این آدم ها آنچه دوست داریم برگزینیم و از آنچه دوست نداریم روی برگردانیم. قانون جذب به شکل کاملا شگفت انگیزی برای ازدواج تاثیرگذار است.
از موهبت زندگی این است که همه جور آدمی را دور و برتان قرار داده، بنابراین می‌توانید در آن آدم‌ها آنچه دوست دارید را انتخاب کنید و از آنچه دوست ندارید روی برگردانید. قرار نیست برای خصوصیاتی که د
#داستان_کوتاه
شغل مردی تمیز کردن ساحل بود.او هر روز مقدار زیادی از صدف های شکسته و بدبو را از کنار دریا جمع آوری می کرد و مدام به صدف ها لعنت می فرستاد چون کارش را خیلی زیاد می کردند. او باید هر روز آن ها را روی هم انباشته می کرد و همیشه این کار را با نارضایتی انجام می داد.
روزی، یکی از دوستانش به او پیشنهاد کرد که خودش را از شر این کوه بزرگی که با صدف های بدبو درست کرده بود، خلاص کند. او با قدرشناسی و اشتیاق فراوان این پیشنهاد را پذیرفت و همه آن صد
- یکی از موهبت هایی که به یه آدم خدا می ده اینه که مردم دست از سرش بر دارن یه مدتی!

- آنم آرزوست... خصوصا از supervisor بی درک و کنترلگر.

- بدون پول چجوری می شه زندگی کرد؟ اگه بدونم دیگه چیزی از زندگی نمی خوام! (مگه می شه دیگه چیزی نخوام؟، شایدم شد.)

- توی دنیای ایده آل، هر کسی هر کاری دلش بخواد می کنه. پولم همه دارن یا به عبارتی پولم لازم نیست.
قانونِ همسویی با جهانِ هستی:
وقتی با جهان هستی همسو و هماهنگ شوید، مورد حمایت ابر، باد، خورشید، ماه، آسمان و فرشتگان قرار می‌گیرید. برای کمک گرفتن از تمام انرژی‌های جهان هستی و رشد و تعالی باید ۱۰ قانون را در نظر داشته باشید
۱. قانون خلاء (خالی شدن):
هر انسانی ک خالی شود، قدرتمند می‌شود. خالی شوید از کینه، حسد، دروغ، نفرت، گناه، علم و محبت. هر چ دانش داریم ب دیگران یاد بدهیم تا جا برای ورود علم جدید باز شود.
۲. قانون جریان و حرکت:
هر چیزی ک جاری
چه زیباست  رویش جوانه ها ی سر براورده از یخهای زمستان ...
چه زیباست خرمی دشت و دمن و چه دلچسب است گرمای افتاب اردیبهشت ...
چه باطراوت است  باران بهار   که می شوید صورت های اشک الود  از جفای سرما  و می زداید  غصه از دلهای   اکنده از غم انتظار بهاران را ...
چه زیباست بازگشت پرتدها ی مهاجر  و  رقص سنجاقکها و بازیگوشی سنجابهای  بیشه زار ...
و چه زیباتر که میلادت  فرخندگی و میمنت این  همه موهبت را دوچندان می کتد ...
میلادت مبارک ...
دردی که تو را بزرگت کند، درد نیست!
موهبت است! انگار خدا دارد قلقلکت می‌دهد!!

پ.ن. *اگر انسان بیابد که چطور از همان عقده‌ها (درد و رنج) بهره بگیرد، سیئات او به حسنات و بدی‌هایش به خوبی‌ها تبدیل می‌شوند، وگرنه نعمت‌ها و خوبی‌هایش هم در بن بست می‌گندد. [حرکت/صفحه ۲۸/ علی صفایی حائری]
*بعضی رنج‌های دنیا کفاره گناهانمان هستند! آن‌ها را قدر بدانیم...
1. جاذبه و نفوذ امام بزرگوارِ ما موجب شد که مساله‌ی قدس در بیش از ۱۰۰ کشور مطرح بشود، آن هم به وسیله‌ی توده‌ی مردم، به وسیله‌ی متن مسلمان‌ها.سرّ این جاذبه‌ی بی‌نظیر امام چیست؟
۲. امام مختصات شخصیتی و موهبت‌هایی را دارا بود و خدا به او داده بود که در کمتر کسی در این حد جمع می‌شود. امام انسانی بود شجاع 
ادامه مطلب

دقت کردی همین حالا ، همین لحظه پیرترین سِنی هستی که تا حالا بودی و جوانترین سنی هستی که تا اَبد خواهی بودپس از لحظاتت بی نهایت لذت ببر ، شاد باش ، غمگین مباش ، خلاق باش ، جسارت کن ، بیشتر بخواه ، جلو برو و از خودت مطمئن باش و هر لحظه یادت باشه هم‌ اکنون جوانترین سِن رو داری و هر لحظه بابت این موهبت الهی شکرگذار باشلحظاتتون پُر از باورهای مثبت
پروردگارا زندگی ام سرشار از هزاران نگرانیست و ذهنم از یک فکر به سوی فکر دیگری پرواز میکند,در میان اینگونه هیاهویی شنیدن ندای خاموشی که در دلم با من شروع به سخن میکند, سخت است.
خدای من مرا موهبت آن بخش که افکارم در کشاکش این غوغای زندگی بر تو تمرکز داشته باشد و هر روز زمان بیشتری با تو به راز و نیاز بپردازم.
به گونه ای متبرکم کن که ندای تو را بشنوم و سیمای تو را که پراز لطف ،مهربانی و زیبایی‌ست به چشم دل مشاهده نمایم.ای مهربانترین مهربانان
منو نجات بده التماست میکنم ...
این حرفهارو توی دفترم نمیتونم بنویسم 
واصلا نمیخوام ناشکری کنم 
خودتم میدونی من چقد قدردان موهبت هات هستم 
ولی بیا و نجاتم بده از این هر روز فروریختن امید هام 
من نمیخوام این شکلی زندگی کنم 
نمیتونم این حرفارو به هیچ کسی تو این عالم بزنم 
منو نجات بده رفیق دیرینه 
منو نجات بده مهربونترین 
منو نجات بده خالق
منو نجاتم بده 
فقط تویی که اشکامو میبینی ، بغضمو میفهمی ؛ لرزش چونمو تو این نیمه شب حس میکنی فقط تویی 
نجا
1.پرنیان چهارده سال و نه ماهه ی عزیز، ایمیلت به دستم رسید امروز :)
با وجود نگرانی هایی که داشتی ازینکه سوال هایت مسخره باشند، نامه ات را خیلی دوست داشتم :)
آخرش اشک هایم را ول کردم بیایند چون دیدم آدم که اشک شوق را هم نباید سانسور کند.
لینک نامه نویسی به آینده تان: https://www.futureme.org/

2. داشتن شخصیت خوب، یک موهبت بزرگ است.
داشتن دوست خوب، یک موهبت فوق العاده‌ست‌.
خود خوبتان، در لحظاتی که تحت تاثیر غم و اندوه، حسادت، عصبانیت و دیگر احساسات خودتان را گ
کلافگی، سردرگمی، شلوغی و بی‌نظمیِ درونی...
به دنبال راهی برای فرار، سکوتی از اختیار...

چشم‌آذر می‌نواخت و من می‌شنیدم
او می‌نواخت و من می‌خندیدم :)
می‌نواخت و می‌رقصیدم....

یک دست جام باده و یک دست زلف یار
رقصی چنین میانه‌ی میدانم آرزوست...
نه!
گوشی نوای آذر و گوشی سکوت عشق
رقصی چنین جدای رقیبانم آرزوست....

رقصی آزاد از چهارچوب و قاعده
رقصی بدون مرز، از جنس لوده

آروم شدم؟
نسبتا
منظم شد ذهنم؟
نه زیاد!

------------------------
پ.ن.1: ناصر چشم‌آذر، ب
غمگین نباشید ،چرا که خوشبختی می توانداز درون تلخ ترین روزهای زندگی شما،زاده شود ... باورکن....در تقدیر هر انسانی معجزه ایازطرف خدا تعیین شده که قطعأ در زندگی، در زمان مناسب نمایان خواهد شد!یک شخص خاص..یک اتفاق خاص..یا یک موهبت خاص..منتظر اعجاز خدا در زندگیت باش ،بدون ذره ای تردید!زندگی درست مثل نقاشی کردن است..خطوط را با امید بکش..اشتباهات را با آرامش پاک کن.. قلم مو را در صبرغوطه ور کن...و با عشق رنگ بزن.....بخشنده باش اما زیاده روی نکن حساب گر ب
هوس کردم یه نقد درباره "سگ های ولگرد بانگو" بنویسم. لطفا بخونیدش و ایراداتی که داره رو بگین. چون احتمالا از این به بعد درباره انیمه ها بیشتر مینویسم.
سگ های ولگرد بانگو یه انیمه سه فصلیه که احتمالا تا ۶ فصل ادامه خواهد داشت. یه سینمایی هم داره که الحق اون هم خوش ساخته. داستان در مورد شهر یوکوهاما و سازمان های حاکم بر شهره که هر کدام از اعضای ثابت دو سازمان اصلی موهبت های خاص خودشونو دارن. فصل اولش حکم معرفی شخصیت ها رو داره و معمولا با طنز آمیخت
در پیامی به مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران: یاد نام شهیدان مایه ی سربلندی ملّت و نشانه ی راه به سوی پیروزی است. فداکاری شجاعانه ی آنان است که عظمت ملّتها و عمق مبانی فرهنگی و تمدّنی آنان را به اثبات میرساند. همه وظیفه داریم نامهای نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگار سازیم. افتخاری است برای کوی ها و برزن ها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آنها بدرخشد؛ این موهبت هم اکنون در سراسر کشور وجو
احساس
رضایت
راهکارهای
موثر جهت دستیابی به شادی پایدار همراه راهکار عملی

نویسنده: رابرت الکس جانسون – جری رول
ترجمه: فریبا مقدم
 انتشارات: بنیاد فرهنگ زندگی
سال انتشار: چاپ چهارم 1397
تعداد صفحات: 135 صفحه
این کتاب در
چهار بخش با استفاده از روانشناسی عمقی با نثری ساده و شیوا و همچنین با استفاده
از داستان ها و افسانه شاه لیر به بررسی مفهوم احساس رضایت میپردازد که در نهایت
به این باور میرسیم که احساس رضایت چیزی بیرون از وجود ما نیست بلکه تجربه ای
داس بی دسته ما 
روزها و سالهایی  
علف هرزه ان باغچه را می چیند 
پدری پیر     کمری تا خورده     دستهایش چه زمخت
داس بی دسته ما گنج گرانی ایست 
که به دست پدری پیر به زمین می کوبد 
هرزه را می جوید , می شوید 
باغچه را اباد است . 
و درختانی که در ان سر به فلک اراسته 
پدری پیر اما ...
عمر را باقی نیست  
گوشه ای بنشسته 
مالکانی هر سو چشم شوریده ای بنگارند 
 و در ان باغچه ابادی به جدال پردازند 
پدر !!؟
فرزندان   پسرانم     
من اگر می دانستم که ز ان موهبت و عش
شما:
سلام ودرود من درباری مطلب بالا این سوال برایم ایجاد شد که اگر سختیهای زندگی باعث رشد آدمی نیست پس این گفته پروردگارمان که میفرمایند ما انسان را در سختی آفریدیم واینکه بعدهر سختی آسانیست چه میشود من فکر میکنم سختیها موهبت الهی هستند که در آنها ما با نوع عملکردهایمان امتحان میشویم آیا درست نیست؟
آگاهیگاه:
سلام. درباره ی پرسش نخست شما معنای آیه ها عبارت اَند از: لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِی کَبَدٍ [٩٠:٤] ما انسان را سر بلند و راست قامت
وقتی که با جهان هستی همسو شوید مورد حمایت ابر ،باد ، خورشید ،ماه ؛آسمان و فرشتگان قرار می گیرید .برای کمک گرفتن از تمام انرژی های جهان هستی و رشد و تعالی باید 10 قانون زیر را در نظر داشته باشید : 
1- قانون خلاء : 
هر انسانی که خالی شود ،قدرتمند می شود . خالی شوید از کینه و حسد ،دروغ ،نفرت ، گناه ،علم و محبت ،خالی شوید .هر چه دانش داریم به دیگران یاد بدهیم ،هر چه محبت داریم به دیگران نثار کنیم ،تا برای ورود علم جدید،جا باز شود.
2- قانون جریان و حرکت : 
تولستوی می‌گوید :ما نفرین شده ایم ..نفرین  برای انسان که در بهشت تن آسای  بیکار و شادمان بود ..او هیچ نگرانی از بابت تن اسایی اش نداشت . آسوده بود  و شادمان بدون ذره ای احساس ملال و بیهودگی ..آسودگی ای که با حرارت بوسه ی  لب های داغ و مرمرین حوا و رد دندان های آدم بر گوشت سیب ممنوعه نفرین شد..چرخ در آسمان چرخید و تبعید خاکزادگان کافی نبود نفرین با آنان ماند و بعد از آن ما فرزندان نفرین  زهدان حوا را دریدیم و بر روی زمین آسمان را در آغوش گرفتیم...در
پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین: نمودارها و روش‌ها

“موهبت ارثی پیش‌بینی همراه با من به خاک سپرده می‌شود” این جمله را نوستراداموس “پیشگوی اعظم” در سال ۱۵۵۵ گفت. بسیاری از سرمایه‌گذاران و اقتصادانان سعی کردند قیمت بیت‌کوین را پیش‌بینی کنند. برخی از آن پیش‌بینی نسبتا دقیقی انجام دادند در حالیکه برخی دیگر پیش‌بینی‌هایی کاملا غلط از آب درآمد.
ادامه مطلب
احساس
رضایت

راهکارهای
موثر جهت دستیابی به شادی پایدار همراه راهکار عملی

نویسنده: رابرت الکس جانسون – جری رول

ترجمه: فریبا مقدم

انتشارات: بنیاد فرهنگ زندگی

سال انتشار: چاپ چهارم 1397

تعداد صفحات: 135 صفحه

این کتاب در
چهار بخش با استفاده از روانشناسی عمقی با نثری ساده و شیوا و همچنین با استفاده
از داستان ها و افسانه شاه لیر به بررسی مفهوم احساس رضایت میپردازد که در نهایت
به این باور میرسیم که احساس رضایت چیزی بیرون از وجود ما نیست بلکه تجرب
می‌دونی خدایا، دیشب یا شایدم همین عصر بود، داشتم فکر می‌کردم که من قدم کوتاهه. به‌لحاظ ژنتیکی، احتمالا به خانواده‌ی مادری مامانم رفته‌م؛ گرچه این طور که بنظر می‌آد، حتی میانگین قدی اون‌ها هم از من بلندتره. بعد دیدم خب من عوضش فرصت‌های تحصیلی‌ای داشته‌م که اون‌ها نداشته‌ن، خانواده‌ای که شکرت، خیلی خوبن و اونا ندارن. شاید هم قیافه‌م بد نباشه در مقایسه با اونا. در قبال این چیزا، خب یه فاکتور قد کوتاه مسئله‌ای نیست اصلا. ولی امشب فکر م
طبیعت رو دوست دارم. وقتی تو طبیعتم دیگه هیچ چیزی مهم نیست. حس آزادی قشنگی بهم میده. شاید به خاطر اینه که از شهر و هر قانونی که برای خودم می‌زارم دور میشم. مسائلی که وقتی وسطشیم فکر میکنیم الان میکشتمون از دور خیلی کوچیک به نظر میرسن. واسه همینه که همیشه نگاه کردن با آسمون پر ستاره آرومم میکنه. یادم میندازه چقدر کوچیکم ولی مهم نیست که خیلی کوچیکم. حداقل توی یه دنیای فوق العاده قشنگ زندگی می‌کنم.
یا شایدم طبیعت آرومم میکنه چون با بودن درش به ریش
نظر من درباره ی این کتاب
دیدگاه این کتاب نسبت به خشم با چیزهایی تا الان شنیدیم ،کاملأ متفاوت است.حرفی از سرکوب خشم نیست بلکه به عنوان الارم یا هشدار دهنده تعبیر شده که باید توجه و اگاه باشیم که یک نیاز ما داره برآورده نمی شود.هر نوع تنبیه از دید نویسنده ابراز سطحی خشم است و هیچ کمکی به ما نمی  کند، ابراز کامل خشم یعنی آگاه باشیم کدام نیاز ما دارد برآورده نمی شود و نیاز به برآورده شدنش داریم. این کتاب رو برای کسانی که زود جوش می آورند و کنترل خو
در مورد دوربینی یا هایپروپی چقدر می دانید؟ توانایی بینایی از جمله موهبت هایی است که خداوند به انسان ارزانی داشته است. چشم انسان یکی از از دقیق ترین دوربین های خلقت است اگر به آن آسیبی نرسد؛ یکی از اختلالاتی که بینایی انسان را تهدید می کند ابتلا به دوربینی است. این اختلال به وسیله علل مختلفی به وجود می آید و موجب کاهش توانایی بینایی در فرد می شود. در ادامه قصد داریم تا شما را با علل و همچنین روش های مقابله و درمان این بیماری آشنا کنیم. با دکتر س
دانلود رمان دختر اژدها

از وقتی به دنیا آمدم، با همه فرق داشتم.من استعداد تبدیل شدن به یک اژدها را داشتم و خیال می‌کردم این یک موهبت است؛ اما واقعیت متفاوت بود. این یک نفرین است. چرا که هرکس اژدها را می‌شناسد، مرا طرد می‌کند و از من متنفر است. زندگی‌ام را تنهایی و بی‌اعتمادی پر کرد.نه، این یک موهبت نیست.در تمام هفده‌سال عمرم فکر می‌کردم تنها من این استعداد را دارم و فقط ماه و آسمان تاریک شب، واقعاً درکم می‌کنند.این چیزی بود که فکر می‌کرد
تجارت سنگهای قیمتی، یکی از تجارتهای پر سود جهانی به شمار می رود که دستمایه آن محصولاتی طبیعی است که به لطف هنر بشر تبدیل به کالاهایی بی بدیل برای سرمایه گذاری و بهره برداری می شوند. . .
برق خیره کننده و سحرآمیز جواهرات در زیر نورهای هدایت شده فروشگاههای شیک جواهر فروشی مترصد است تا نگاه مشتاق عاشقان زیبایی را شکار کند. شکاری که صید و صیاد هر دو از موهبت آن برخوردارند. 
جواهرات و زیورآلات به خصوص اگر اصل و گران قیمت باشند، مطلوب تقریبا تمامی خا
تمام موهبت‌هایی که نزد ماست از آنِ ما نیست بلکه از آنِ خداست.
خداوند هیچ‌گاه چیزی را به مالکیت کسی درنیاورده است. هر آنچه داری عاریه است؛ چه کالبد تو باشد چه روح تو، احساس تو یا توانایی‌هایت؛ دارایی‌هایت و آبرو و اعتبارت، دوستان و روابطی که داری، خانه و کاشانه ات؛ همه چیز. اگر خود را مالک آنچه نزد من است بدانم، طغیان می‌کنم. ثروت هرگز عقل و کمال نمی‌آورد.   ( از کتاب: مکاشفات. نوشته‌ی: مایستر اکهارت)
مدیتیشن چیست و چه اصولی دارد؟
مدیتیشن (meditation) یا مراقبه تکنیکی است که منجر به آرامش و کاهش استرس می‌گردد. آموزش مدیتیشن بایستی طبق اصول و قواعدی انجام گیرد.
مدیتشن یا مراقبه در اصل روشی است که تمامی زندگی فرد را تحت الشعاع قرار می‌دهد و باعث می‌شود تا زندگانی فرد از موهبت بی‌همتای آن سرشار و مملو گردد.
 آشنایی با مراقبه و به کارگیری روش های آن برای هر شخصی می تواند نقطه عطف و سکوی پرتابی باشد، به سوی کمال و وصل به ذات احدیت و سرچشمه نامحدود
او هر روز مقدار زیادی از صدفهای شکسته و بدبو را از کنار دریا جمع آوری می کرد و مدام به صدفها لعنت می فرستاد چون کارش را خیلی زیاد می کردند. او باید هر روز آن ها را روی هم انباشته می کرد و همیشه این کار را با بداخلاقی انجام می داد.روزی، یکی از دوستانش به او پیشنهاد کرد که خودش را از شر این کوه بزرگی که با صدفهای بدبو درست کرده بود، خلاص کند.او با قدرشناسی و اشتیاق فراوان این پیشنهاد را پذیرفت.یک سال یعد، آن دو مرد یکدیگر را دیدند.آن دوست قدیمی از ا

چشمه آب شور باداب سورت، چشمه ای بی نظیر در ایران و کم نظیر در جهان است. این چشمه که واقع در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است در سال 1387 به عنوان دومین اثر طبیعی ملی ایران پس از کوه دماوند ثبت شد. خیال انگیزترین زمان در این منطقه، هنگام طلوع و غروب خورشید است که تلإلو نور خورشید در حوضچه ها همراه با سایه روشن طبیعت اطراف، جلوه هایی تحسین برانگیز از موهبت خداوندی را به نمایش می گذارد. باداب سورت در همه فصل های سال زیباست و در هر فصل زیبایی های خاص
همواره این سوال را در ذهن داشتم و اگر اهل دلی و یا فردی که حس می کردم از نگاه خاص به دنیا نگاه می کند را می بافتم ،  در صحبت خصوصی از او سوال می کردم:
زندگی چیست؟
پاسخ ها گوناگون و متفاوت بود
و هر کس به ذم خودش و از زاویه دید خودش آنرا تفسیر می کرد
اما واقعا زندگی چیست؟
برای من زندگی یک موهبت است که کمتر کسی ارزش حقیقی آنرا درک میکند
اگر چه در طول تاریخ این معنا تغییر نکرده بلکه این انسان بوده که در زمان های مختلف تفاسیر گوناگونی را از آن ارائه کرد

سکوت دیدن ، ماینور وایت ، ترجمهٔ فرشید آذرنگ و سالومه منوچهری ، حرفه عکاس ۴

دیدن در سکوت ، مرا بر بالای صخره ای مرتفع به بینش متفاوتی در مورد امر پیش و پا افتاده ، تکیه می دهد. به واسطه ی شیشه ی مات ، به واسطه ی دوربین ، به واسطه ی مشاهده و دریافت ، و بواسطه مکاشفه آنچه در پس قرار دارد ! من تنها خواهان آنم که بتوانم روی دادن چنین مکاشفه ای را بارها و طولانی تر موجب شوم . از این رو من چنین سموتی را مکررا در خویش بر می انگیزم نیز این لحظات را هنگام
دانلود رمان دختر اژدها

از وقتی به دنیا آمدم، با همه فرق داشتم.من استعداد تبدیل شدن به یک اژدها را داشتم و خیال می‌کردم این یک موهبت است؛ اما واقعیت متفاوت بود. این یک نفرین است. چرا که هرکس اژدها را می‌شناسد، مرا طرد می‌کند و از من متنفر است. زندگی‌ام را تنهایی و بی‌اعتمادی پر کرد.نه، این یک موهبت نیست.در تمام هفده‌سال عمرم فکر می‌کردم تنها من این استعداد را دارم و فقط ماه و آسمان تاریک شب، واقعاً درکم می‌کنند.این چیزی بود که فکر می‌کرد
ایران جواهری از موهبت‌های طبیعت است و هر گوشه از نقشه‌اش، شگفتی منحصربه‌فردی برای دیدن و لذت بردن دارد. زمرد این سرزمین پر از جواهر را باید طبیعت سرسبز شمالی آن دانست که زیبایی وصف‌ناپذیری دارد و محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری را به خود اختصاص داده است. روستای زیبای ماسوله که امروزه شیوه‌ی معشیت مردمانش به شهرنشینی شباهت پیدا کرده است، یکی از شاعرانه‌ترین مناطق شمالی ایران محسوب می‌شود که همچون تابلوی نقاشی بی‌بدیلی بر ف
هر روز از هزار و یک نفر می شنویم که باید از محیط امن خود خارج شویم. اما حالت دیگری هم وجود دارد که ما از محیط امن خارج نمی شویم بلکه دیگران وارد محیط امن ما می شوند و آنجا را به محیط ناامن تبدیل می کنند. از سال 95 که برای هزار و چندمین بار به وبلاگ نویسی روی آوردم تا همین دیروز همه چیز را ریز و درشت آنجا می نوشتم. همه چیز که میگویم واقعا منظورم همه چیز است. دیروز که پنل مدیریت را باز کردم یک کامنت از طرف پدرم برایم ارسال شده بود و این برای من ابدا خوش
هر روز از هزار و یک نفر می شنویم که باید از محیط امن خود خارج شویم. اما حالت دیگری هم وجود دارد که ما از محیط امن خارج نمی شویم بلکه دیگران وارد محیط امن ما می شوند و آنجا را به محیط ناامن تبدیل می کنند. از سال 95 که برای هزار و چندمین بار به وبلاگ نویسی روی آوردم تا همین دیروز همه چیز را ریز و درشت آنجا می نوشتم. همه چیز که میگویم واقعا منظورم همه چیز است. دیروز که پنل مدیریت را باز کردم یک کامنت از طرف پدرم برایم ارسال شده بود و این برای من ابدا خوش
اصلا باید پیش رفت..بدون ترس..بدون واهمه..زندگی قشنگیش به همین است که بروی جلو در حالی که نمیدانی چه خبر است..فکر نکنی به عاقبت کار..نه این که اصلا..بلکه تا جایی که می شود تلاشت را بکنی..تا جایی که به سلامت روانت لطمه نزنی..بعد بایستی کنار و تماشا کنی
البته که آرزو داری زیاد..ولی از کجا معلوم این مشکلی که الان داری درباره اش فکر می کنی چند ماه بعد هنوز ادامه دار باشد و یا حتی بر عکس..ادامه دار باشد ولی بعد ها تبدیل به یک موهبت برای تو شود.پس بهتر است که
مقاله ی آدمهای نیکسون و ایدز ، نوشتهٔ اندی گروند برگ ، ترجمهٔ فرشید آذرنگ ، حرفه عکاس ۶

نیکلاس نیکسون از مهربان ترین عکاسانی است که تاریخ عکاسی به خود دیده است. شاید مهربانی او از آن باشد که در فاصله نیست و خیلی نزدیک و دم دست است. ترحم نمیکند اما همدلی دارد . باید و نباید نمی آورد ، کج و راست نمی کند ، تغییر نمی دهد و همین تورا میپذیرد. هیچگاه سوژه هایش را دستمایه ی معانی دیگر و کلی و استعاری قرار نداده و پیشنهاد های بزرگ و نامربوط نکرده ... تما
امروز در خلال صحبت با دوستان بلاگرم توی رادیو، یه موضوع جالبی فکرمو درگیر خودش کرده بود. ما معمولاً برای حرف‌زدن دربارهٔ آدما از افعال متفاوتی بهره می‌بریم: می‌بینمش، می‌شناسمش، می‌شنوم صداشو، درکش می‌کنم، می‌فهممش و از این قبیل. اما ما بلاگرا یه فعلِ خیلی ویژه مخصوص خودمون داریم که جای دیگه‌ای مشابهش پیدا نمی‌شه: «می‌خونمش». ممکنه براتون و برامون عادی شده باشه. مدام می‌گیم فلانی رو نمی‌خونم. فلانی رو خاموش می‌خونم. تا حالا فلانی ر
یکی
از بهترین موقعیت های موجود در ایران مختص جزیره ی کیش است. آب و هوایی خلیجی،
ساحلی بی بدیل، دریایی فیروزه ای و... که همه از موهبت های طبیعت هستند. سازه های
دست انسان که به طبیعت جزیره اضافه شده باعث شده در کمبودهایی که ممکن بود احیانا ایجاد
شود، کاملا برطرف شود. مثلا هتل های کیش محیطی فراهم آورده اند تا مسافر هنگام
رزرو خاطرش مطمئن باشد که مشکلی در سفر و به خصوص از نظر هتل و اقامت نخواهد داشت. و همانطور که بر
کسی پوشیده نیست اقامت خوب و مطمئن
آیا فکر میکنید که آدم بده ی داستان بودن کار راحتی است ؟ نه جانم اگر تصورتان این است که(مثل فیلم ها) ادم بدها همیشه ثروتمندند و همیشه پاروی پاانداخته اند و کسی برایشان آب پرتقال می اورد باید بگویم که سخت در اشتباهید 
ما آدم بدها برای بد بودنمان باید جان بکنیم سرزنش های اطرافیان و نگاه تاسف بارشان را به جان بخریم و در هول و ولا باشیم تا " شاید " شما متوجه شوید که خوبی چقدر ارزشمند است ما به بد بودن محکومیم تا خوب بودن شما معنا و مفهوم پیدا کند 
تاز
دیروز چند ساعتی رو خونه ی سارا گذروندم. از معدود کساییه که راحت باهاشون حرف میزنم و دغدغه ی چطور دیده شدن، مراقب بودن و تصحیح کردن خودم رو ندارم. صحبت کردن باهاش و به اشتراک گذاشتن ایده هامون از کارهای موردعلاقمه. جایی از حرف هامون گفت: سارا تو به جزئیاتی دقت میکنی که هیچ کس دیگه ای نمی کنه.
میدونستم، خیلی وقته که میدونم. مسئله اینجاست که کاربردی هنوز براش ندیدم. به صورت از پیش برنامه ریزی شده، انگار که ویژگی خاص ثبت شده توی سیستم وجودیم باشه،
دست های تپل خجالتی اش را قایم می کرد. دست های کوچک، پاهای کوچک که هی صدای ریتمیک دست کوچولو، پا کوچولو، گریه نکن بابات میاد را در ذهنم می خواند با صدای کودکانه و زیبا و شیرین. 
می دانستم گریه می کند. گریه که حتما نباید اشک داشته باشد، بازتابی در چهره داشته باشد! گریه ی بدون علائم هشدار دهنده هم وجود دارد.
دختر بودن یک چیز اعجاب انگیز است. بی نظیر است. نمی گویم خوب است یا بد. نمی گویم باید باشد یا نباشد. فقط بدانید دختر بودن از عجایب کشف نشده ی موجو
داستان فیلم پی (Pi) که در سال 1998 ساخته شده است، درباره یک نابغه ریاضی به نام «مکسیمیلیان کوهن» است که در زمینه نظریه اعداد کار می‌کند. مکس در ابتدای فیلم داستانی از دوران کودکی خود تعریف می‌کند و در فیلم هم چندین بار این داستان، تکرار می‌شود. او می‌گوید که در کودکی مادرش او را از خیره شدن به خورشید منع می‌کرده اما او عصیان می‌کند و کنجکاوانه در 6 سالگی به خورشید زل می‌زند و ناگهان همه چیز در مقابل چشمانش تیره شده و بینایی خود را از دست می‌ده
همانگونه
که از نامش پیداست تالابی در قلب کویر یزد که در اثر رهاسازی آب های تصفیه خانه
فاضلاب ایجاد شده. تالاب پساب به دلیل قرار گرفتن آب در میان ماسه های روان ،
طبیعت زیبایی در این منطقه ایجاد کرده و سبب شده گردشگران زیادی به خصوص آن هایی
که علافه مند به سافاری با ماشین های آف رود هستند به سمت خود بکشاند و در کنار
لذت بردن از کویر از موهبت زیبایی تالاب هم بی نصیب نمانند . تالاب پساب با ایجاد
کردن فضایی برای پرندگان عبوری و مهاجر زیباییش را دو چ
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز شنبه، اول ماه ذی الحجة سال 1398 ه.ش و اولین یوم از ایام الله و لیال عشر لیالی پایانی اربعین کلیمی، حسب الامر والیان امر و هادیان طریق هدایت، ازین پس کلا مطالب وبلاگ حول و حوش تجلی جدیدی مرقوم خواهند شد.
بنا دارم إن شاء الله ب مدد حق سبحانه و تعالی، تفسیری ب شیوه و سبک جدید از آیات کریمه ی قرآن ارائه دهم ک حس می کنم نتیجه ی یکسری القائات سبوحی است ک در طریق عشق موهبت فرموده اند.
حقیر این تفسیر را ( ک کاشف النور نام نهاده
همانگونه
که از نامش پیداست تالابی در قلب کویر یزد که در اثر رهاسازی آب های تصفیه خانه
فاضلاب ایجاد شده. تالاب پساب به دلیل قرار گرفتن آب در میان ماسه های روان ،
طبیعت زیبایی در این منطقه ایجاد کرده و سبب شده گردشگران زیادی به خصوص آن هایی
که علافه مند به سافاری با ماشین های آف رود هستند به سمت خود بکشاند و در کنار
لذت بردن از کویر از موهبت زیبایی تالاب هم بی نصیب نمانند . تالاب پساب با ایجاد
کردن فضایی برای پرندگان عبوری و مهاجر زیباییش را دو چ
شرح دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان

در دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان آمده است: «در سایه استغفار انسان به موهبت‌های الهی دست پیدا می‌کند؛ «خدایا مرا از مستغفرین قرار بدهد» یعنی اینکه واقعاً استغفار کنم و اگر مال حرامی دارم، آن را حلال کنم، به گناهی که قبلاً کردم فکر نکنم و از آن لذت نبرم؛ خدایا من را از بندگان شایسته خودت قرار بده، فرمانبردار تو باشم، اطاعت تو را کنم، خدا آدم فرمانبردار را دوست دارد .»
بسم الله الرحمن الرحیم
« اللهمّ اجْعَلْ
 کلینی‌از ابو بصیر از حضرت صادق علیه السّلام روایت میکند که فرمود: خداوند
وحی فرستاد برای عمران که من فرزندی نیکو و با برکت بتو موهبت میکنم که
کور مادرزاد و افراد پیس را شفا دهد و با اجازه خدا مرده را زنده گرداند، و
خدا او را بسوی بنی اسرائیل مبعوث گرداند عمران هم بزنش «حنه» که مادر
مریم بود خبر داد وقتی «حنه» باردار شد باور میداشت که پسر است، ولی چون
دختر زائید گفت: «پروردگارا! من که دختر زائیدم؟! با اینکه میدانم پسر مثل
دختر نیست» مقصودش
این من هستم. تموم اتفاق ها و انتخاب های زندگیم به اینجا ختم شدن. به کسی که الان هستم. نمیدونم قراره اینجا چقدر از خودم بگم. از وقتی یادمه، با حرف زدن درباره ی خودم مشکل داشتم. برعکس، میتونم ساعت ها به حرف های دیگران درباره خودشون گوش کنم و بدون اینکه کار خاصی براشون انجام بدم، این احساس رو بهشون بدم که صداشون شنیده میشه و افکارشون درک میشه. من بهش میگم موهبت، چون هیچ چیز به اندازه ی اینکه قلب دیگران رو لمس کنم، من رو از لحاظ عاطفی ارضا نمیکنه. ش
کیوکوشین یکی از سبک‌های کاراته آزاد است.این رشته یکی از مؤثرترین و قوی‌ترین هنرهای رزمی جهان محسوب می‌شود. سوسای اویاما بنیان‌گذار سبک کیوکوشین است. از وی به عنوان قدرتمند ترین رزمی کار تاریخ یاد می‌شود.                                                                                                                                           
سوگندنامهٔ کیوکوشین کاراته
ما جسم و دل خود را پرورش می‌دهیم تا روحی استوار و نامتزلزل داشته باشیم.
راه راستین مبارزه
هوش مصنوعی به همان اندازه که ترسناک است به همان اندازه هم دوست داشتنی و لذت بخش است. ایده پردازان منفی گرا سعی کرده اند ما را از جنبه بد هوش مصنوعی بترسانند و برای همین فیلم هایی مثل ترمیناتور و امثال آن را ساختند. واقعا فکر می کنید هوش مصنوعی در همان ربات های هوشمند و عصیانگر خلاصه می شود و روزی آنقدر هوشمند خواهند شد که اختیار را از سازندگانشان بگیرند و بر علیه نسل بشریت قیام کنند؟
خب چرا به کاربرد هی پزشکی و اجتماعی این پدیده خارق العاده فک
وقتیکه یک فیلم سینمائی می نویسی صدنفر کمکت می کنند اما وقتی یک رمان می نویسی هیچ کس کمکت نمی کنه و تو تنهائی این حکایت انسانهای فعال و فداکار و عاشق در گوشه وکنار روستاها و مناطق مختلف ایران و جهان است فداکاران بی نهایت غریبانه و مظلومانه کوشش می کنند 
نه تنها حمایت و عنایت و همکاری نمی بینند که ضدهمکاری ها و عدم همکاریهای شرم آوری را هم شاهد هستند کشف یک قلب بزرگ موهبت و نعمت بی پایانیست اگر قدر بدانیم در هرمنطقه می شود یک قلب بزرگ را کشف کرد
ماه گذشته، رئیس گروه
ویژه اقدام مالی(FATF)در گزارش به کنگره آمریکا
اعلام می‌دارد «رسیدن دلار در ایران به مرز ۱۴
هزار تومان حاصل زحمات (FATF) بوده است.» More

پی‌نوشت‌ها:
گرچه مرگ این خلوت نایاب را هم می پسندم؛ زندگی زندگی"این فرصتِ کوتاه"را هم دوست دارم. قزوه یا غزوه مرددم.سفراتون پر از لذت و خاطرهآرزوهاتون دست‌یافتنیدوستی‌هاتون پایدارو سال نو مبارک♥
قدر موهبت زندگی رو بدونید؛ والسلام؛ سال تمام!
این پست آخری ما رو حلال کنید دوستان...

بازنشرها:

به ما آموخته اند بجنگیم  که اول باشیم .دیگران را پس بزنیم که جایگاه و موقعیت داشته باشیم .رقابت کنیم که خدایی نکرده از کسی عقب نمانیم،نکند که شهرت و اعتبار خانوادگی مان زیر سوال برود .وقتی اولین بودیم ، دوست داشته شدیم و نقل و شیرینی پخش کردند و در غیر این صورت سرزنش شدیم و بابت بهترین نبودن مان شرمنده شدند .
هی رفیق !از این داستان ها بیرون بیا ...اینها مختص دوره کودکی و نوجوانی بود . تو حق انتخاب داری ، می توانی سبک زندگیت را عوض کنی . از معمول
گالیله‌ی برشت شخصیت جالبی دارد که شاید بسیار متفاوت با گالیله واقعی باشد. او دوستدار علم است، به عقل اعتقاد دارد و انسان‌هایی را که عقلشان قادر به پر کردن شکمشان نیست تحقیر می‌کند. از مواهب زمینی استفاده می‌کند، معتقد است بایستی از هر موهبتی که خداوند به او بخشیده نهایت استفاده را بکند، چه این موهبت الهی استعداد ریاضیات باشد و چه اشتهای زیاد! آن‌جا که لازم باشد ساده‌دلانه تملق یا حیله‌گری می‌کند تا بتواند موقعیتی را برای خود فراهم ساز
یه روزایی یه موهبت توی زندگیمون محسوب میشه و باید قدرش را دونست
مثل امروزِ خودم، باید شادی را به دل خودم ببرم هر چند اون چیزهایی که دوست داشتم را فعلا ندارم
نمونه اش:
۱) صبحانه امروز، نیمرو و خرما
۲)ساعت ۱۸:۰۳ : آش رشته ام روی گاز قل قل میکنه و منتظریم زودتر جا بیفته و با آب کشک و آبلیمو و قارا بخوریم

۳) قراره لباسهایی را بصورت اینترنتی، بخرم و چند قلم لباس در سبد خریدم قرار گرفته و مبلغش را کارت به کارت خواهم کرد
۳) ساعت ۱۹:۴۴: کیک تولد آخر
فواید و خواص درمانی عسل

عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن:

سیستم ایمنی برای سلامت بدن بسیار مهم است، زیرا از بدن در مقابل امراض و بیماری‌ ها محافظت می‌ کند.
در دنیای در حال پیشرفت امروزی که مردم از استرس مزمن رنج می‌ برند، توانایی استفاده از یک ماده طبیعی جهت تقویت سیستم ایمنی بدن، نوعی موهبت به شمار می‌ رود. در صورتی که سیستم ایمنی بدن شما ضعیف شده است، احساس خستگی مفرط کرده و بیشتر مستعد ابتلا به بیماری خواهید بود.
مصرف منظم عسل، به دلی
مطالعهٔ قرآن
"غریب" برایم نوشته است: دیگر، مانند سابق، قرآن را "یکنواخت" نمی‌خوانم؛ بلکه نزد برخی از آیه‌ها می‌ایستم و در آن‌ها تأمل می‌کنم. این شیوه، دلپسندم است. این الهامی است که خدا بر دلم فرستاده. این یک نعمت است و همه نعمت‌ها از خدا است؛ "وَما بِکُم مِن نِعمَةٍ فَمِنَ اللَّهِ؛ همه نعمت‌هایتان از سوی خدا است." (سوره مبارکه نحل، آیه ۵۳) آیه‌هایی که بیشتر بر آن‌ها توقف می‌کنم و در آن‌ها تأمل می‌کنم، آیه‌های رحمت است. وقتی به آیه‌های
مطالعهٔ قرآن
"غریب" برایم نوشته است: دیگر، مانند سابق، قرآن را "یکنواخت" نمی‌خوانم؛ بلکه نزد برخی از آیه‌ها می‌ایستم و در آن‌ها تأمل می‌کنم. این شیوه، دلپسندم است. این الهامی است که خدا بر دلم فرستاده. این یک نعمت است و همه نعمت‌ها از خدا است؛ "وَما بِکُم مِن نِعمَةٍ فَمِنَ اللَّهِ؛ همه نعمت‌هایتان از سوی خدا است." (سوره مبارکه نحل، آیه ۵۳) آیه‌هایی که بیشتر بر آن‌ها توقف می‌کنم و در آن‌ها تأمل می‌کنم، آیه‌های رحمت است. وقتی به آیه‌های
تَشَاجَرَ ابْنُ أَبِی غَانِمٍ الْقَزْوِینِیُّ وَ جَمَاعَةٌ مِنَ الشِّیعَةِ فِی الْخَلَفِ فَذَکَرَ ابْنُ أَبِی غَانِمٍ أَنَّ أَبَا مُحَمَّدٍ مَضَى وَ لَا خَلَفَ لَهُ ثُمَّ إِنَّهُمْ کَتَبُوا فِی ذَلِکَ کِتَاباً وَ أَنْفَذُوهُ‏ إِلَى‏ النَّاحِیَةِ وَ أَعْلَمُوهُ‏ بِمَا تَشَاجَرُوا فِیهِ فَوَرَدَ جَوَابُ کِتَابِهِمْ بِخَطِّهِ -عَلَیْهِ وَ عَلَى آبَائِهِ السَّلَامُ:«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏ عَافَانَا اللَّهُ وَ إ
هو

بعضی ادعای قطبیت به نوشته و کاغذ کنند و از خلاف شخص معروف یا غیر معروفی لاف انا و لا غیر زنند و بعضی دیگر به عنوان تسخیر و اکسیر و احضار ارواح و طلسم و علم حروف و جفر و استخراج عزائم و اذکار.. اظهار کمال کنند بعضی دیگر بخواندن اوراق و رسایل سابقین از قبیل مثنوی و فصوص بدون اینکه علم تصوف را از اهلش آموزند دم از درویشی زنند و عارف وقت خود را شناخته یا نشناخته نفی کنند. بعضی دیگر مجهولاتی در ذکر حال معاصرین خود به هم بافند و در هر مجلس نقل کنند
تاریخچه گیاه شناسی کیوی لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل : .doc ( قابل ویرایش و آماده پرینت ) تعداد صفحه : 11 صفحه انسان از بدو پیدایش تا کنون با دستیابی تدریجی به نتایج علوم و فنون مختلف همواره سعی کرده است از طریق به کارگیری این نتایج و امکانات موجود در طبیعت و ابزار ساخته دست خود از همة موهبت های مادی و معنوی کائنات بهره مند شود ، که استفاده از میوه ها یکی از آنهاست ، در خصوص میوه ها ، شناخت انواع آن و آگاهی از خواص و ترکی
چندسال پیش، بازرگانی قدرت عشق را به من خاطر نشان ساخت. در آن وقت، سرگرم نوشتن یک رشته مقاله درباره ی ثروت و توانگری بودم. وقتی او درباره ی مقالاتم شنید، از من پرسید: « درباره ی عشق چه نوشته ای؟» حیرت زده پاسخ گفتم: « درباره ی عشق؟ اما مقالات من که درباره ی ثروت و توانگری است.» بازرگان که مردی سهامدار بود گفت: « می دانم. اما تا مقاله یی درباره ی قدرت عشق و قانون محبت و نیکخواهی ننویسی که مقاله هایت کامل نمیشوند. محبت بزرگترین راز کامیابی است.»
آنگ
تجارت نه تنها پول را وسیله‌ی عمومی مبادله و پرداخت می‌کند ، نه تنها آن را شکل مطلوب دارایی می‌گرداند ، بلکه آن را بکار می‌اندازد و با بکار بردنش در تدارک مواد ، ابزار و انباشت انبارها و نیز همچون شالوده‌ای برای معاملات اعتباری و بانکی ، آن را بهره‌زا می‌کند . همه‌ی اینها نشانه‌های ویژه‌ی دید سرمایه‌داری درباره‌ی زندگی را به بار می‌آورند . منقول بودن دارایی و سهولت مبادله ، معامله و انباشت آن ، افراد را از محیط زادگاهی و از موضع اجتما
دلم خواست :
معصومیت اولین دیدار را ، لبخند های اولین گفت و گو را ، لوح سفید خالی از حرف های اضافی و نقطه ها را ... نگاهی که از ترس غرق شدن در آن ، چشمانم را بدزدم ؛ آزادی بال و پر گشودن ، بی دغدغه ی سقوط پریدن ، بی محابا سرودن را ... دلم خواست ... خواست که یک لحظه فراموش کنم که "دل خیالی بیش نیست" ؛ که مست خواب ، چشمانم را ببندم و رویا ببینم .
چند وقتی است ، دقیقا در آن لحظه ای که عمیقا به دنبال کلمات مناسبم ، از ذهنم فرار می کنند . من تنها قانون قلمرو شعر و
بیت اول گلشن راز شیخ محمود شبستری رحمه الله علیه
بنام آنکه جان را فکرت آموختچراغ دل به نور جان برافروخت
شیخ محمود شبستری، این عارف بزرگوار ابتدای این گلشن و باغ بزرگ حکمی خود را که الحق از شاهکارهای ادبیات فارسی و ادبیات عرفانی و حکمت است را با حمد، خدای تبارک و تعالی آغاز می کند. شیخ در مصراع اول از دو هدیه بزرگ الهی سخن می گوید. یکی جان است و یکی فکرت. حکیم ابوالقاسم فردوسی اعلی الله مقامه الشریف نیز اثر بزرگ شاهنامه را با به نام خداوند جان و
مشغول خوندن دوتا کتاب روانشناسی‌ام که اطرافیان با دیدن عنوانش کلی ذوق میکنن و فکر میکنن قراره چیزی عوض بشه. دلم براشن میسوزه بدبخت‌ها :))
اسم یکیشون موهبت شگفت انگیز خشم و بعدی ارتباط بدون خشونته. کتاب رو که اروم اروم پیش میبرم تقرییا چیز جدیدی نمیبینم. همش چیزهاییه که میدونم. چیز جدیدی که بهش دقت کردم اینه که تو لحظه‌ای که از خشم منفجر میشی و اتیش انتقام زبونه میکشه عمل کردن به این چرندیات مثل صبح زود ورزش کردن سخته. پس احتمال این که اخلاقم
امروز در خیالاتم دور میزگردی با دوستانم نشسته بودم. و در آن میز ِ گرد داشتم بهشان میگفتم چیزی که برای نی‌نی نوشتم کم‌کم دارد شبیه یک رساله‌ی فلسفی برای نوجوانان میشود.دوستانم هم تایید کردند. بگذار کمی جدی‌تر حرف بزنیم. من این روزها شاید غرق‌ترین روزهای خود در افکارم را میگذرانم. اینکه دفعه‌ی پیش برایت نوشتم که همه چیز فانی است، یا قبل‌تر به تو گفته بودم که وقایع کلان جهان تاثیر کمتری روی تو دارد تا وقایع خرد آن. دخترک! اینها همه جهان از د
دل‌بستگی من به کتاب‌ها، در یک لحظه اتفاق می‌افتد؛ لحظه‌ای که جرقه‌ای زده می‌شود و تمام وجودم از افکار نویسنده گرم می‌شود و روحش را لابه‌لای کلمات حس می‌کنم، با او همدردی می‌کنم . انگار خون احساسش به رگ‌های تنم دویده باشد. همین است که نظرات شخصی من درباره‌ی کتاب‌ها، فقط از کیفیت کار نویسنده، میزان دقت در وصف، زبان ادبی نوشته یا قدرت تخیل نویسنده آب نمی‌خورد، تمام شرایط حال حاضر من و احساسات و افکارم هم بخش قابل توجهی از نظراتم را شکل
دل‌بستگی من به کتاب‌ها، در یک لحظه اتفاق می‌افتد؛ لحظه‌ای که جرقه‌ای زده می‌شود و تمام وجودم از افکار نویسنده گرم می‌شود و روحش را لابه‌لای کلمات حس می‌کنم، با او همدردی می‌کنم . انگار خون احساسش به رگ‌های تنم دویده باشد. همین است که نظرات شخصی من درباره‌ی کتاب‌ها، فقط از کیفیت کار نویسنده، میزان دقت در وصف، زبان ادبی نوشته یا قدرت تخیل نویسنده آب نمی‌خورد، تمام شرایط حال حاضر من و احساسات و افکارم هم بخش قابل توجهی از نظراتم را شکل
سلام
شما باشید با یه همچین پسری چیکار میکنید؟، نه واقعا بهم بگین چه واکنشی نشون میدید توی این شرایط؟
بذارین برم سر اصل مطلب؛
من تقلید صدام خوبه و هیچ کسی از اطرافیان تقریبا متوجه نمیشه اگه بخوام صدام رو عوض کنم. یعنی تغییر صدا به حدی هستش که بابام هم متوجه نمیشه من دخترشم. از این موهبت خدادادی استفاده کردم و نامزدم رو امتحان کردم. مشکل بدبینی و این حرفها اصلا ندارم اما بدم نیومد امتحانش کنم چون یه جاهایی احساس کردم سر و گوشش میجنبه. 
البته پس
امروزه به دلیل افزایش روز افزون جمعیت شهرها و نوسازی بافت قدیمی شهر و ساختمان ها، میزان تخریب و مرمت ساختمان ها افزایش یافته است. که این منجر به تولید بیشتر پسماندها و نخاله های ساختمانی گشته. از جمله این پسماندهای ساختمانی، می توان ضایعات آجر نسوز را نیز نام برد.رها سازی این پسماندها در محیط زیست باعث آلودگی و بد منظره شده فضا و محیط اطراف می شود. امکان بازیافت این پسماندها و نخاله های ساختمانی وجود دارد. بازیافت این ضایعات علاوه بر اینکه م
کیف می کنم از خواندن این کلمه : آن و آنات. معنی اش همان است که حافظ زمانی گفته بود: بنده ی طلعت آن باش که «آنی » دارد. این « آن » را داشتن از آن موهبت هاست که گهگاهی، هنوز و حتا در این همهمه و بی در و پیکری زندگی حس می کنیم اما هیچ وقت به زبانمان جاری نمی شود. یا بهتر است بگویم هنر می خواهد گفتن این آن پس از گذشتنش . عمر این آن کوتاه است و به اندازه ی دم و بازدمی بیشتر نیست. اما که باور می کند تمام زندگی را نمی شود در دمی و بازدمی دید؟ آن کس که حتا برای ی

حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی:
«همه وظیفه داریم نام‌های نورانی شهیدان را تکریم کنیم و عظمت جایگاه آنان را در یادها ماندگار سازیم. افتخاری است برای کوی‌ها و برزن‌ها که نام شهید و عنوان شهادت بر فراز آنها بدرخشد؛ این موهبت هم‌اکنون در سراسر کشور وجود دارد و باید ادامه یابد.»
 ۹۸/۰۷/۰۳

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخ
اتاق ِ دکتر عوض شده بود. وارد که شدم دیدم دکور ِ این اتاق آبیه. قبلی سبز بود. یک آن حس کردم رنگ ِ آبی رو  بیشتر از سبز دوست دارم. شایدم این خوشایندی از درون من می‌جوشید که این بار با حال نسبتا پایدارتری اومده بودم.با حال معذبم ـ که میدونستم دکتر تمام منو داره تفسیر میکنه ـ روی صندلی روبروش نشستم. نمیدونستم دست‌هام رو چیکار کنم و میدونستم که اینو فهمیده.شروع کردم تعریف یک ماه گذشته. خدای من! خودم هم باورم نمیشد فقط توی یک ماه دو تا اتفاق سخت رو پش
عظمت اروپا در توجّه به دنیا بود. قرون وسطی زندگی را خوار می‌­شمرد و دنیا را تحقیر می‌کرد. اروپای جدید دنیا را تحقیر نکرد بلکه آن را به سطح ساحت دوم یعنی عقل رساند. موقتاً تعادل برقرار شد. اروپا به مدت سه چهار قرن یعنی تا قرن بیستم اروپای متعادل بود. به این جهت به قدرت رسید و قدرتش را هم تحمیل کرد؛ نه اینکه برخلاف آنچه ما غالباً تصور می‌کنیم اروپا با ظلم و جور و ستم و ... اروپا شده، قدرت پیداکرده، نه چنین چیزی نیست.
اروپا ستمگر، ظالم و استعمارگر
کیف می کنم از خواندن این کلمه : آن و آنات. معنی اش همان است که حافظ زمانی گفته بود: بنده ی طلعت آن باش که «آنی » دارد. این « آن » را داشتن از آن موهبت هاست که گهگاهی، هنوز و حتا در این همهمه و بی در و پیکری زندگی حس می کنیم اما هیچ وقت به زبانمان جاری نمی شود. یا بهتر است بگویم هنر می خواهد گفتن این آن پس از گذشتنش . عمر این آن کوتاه است و به اندازه ی دم و بازدمی بیشتر نیست. اما که باور می کند تمام زندگی را نمی شود در دمی و بازدمی دید؟ آن کس که حتا برای ی
Earth : One Amazing Day
زمین : یک روز شگفت انگیز
 روایت کننده :
Robert Redford
Jackie Chan 
یکی از بزرگترین موهبت هایی که از طریق سینما و تلویزیون نصیب ما شده 
دیدن مستند هایی است که باعث میشه با شگفت انگیز ترین حیوانات،مکان ها و حوادث اشنا بشیم
 و درک بهتر از کره خاکی داشته باشیم و  شگفتی های بی نظیر طبیعت در قاب تلویزیون نظاره گر باشیم
اگر این موهبت وجود نداشت دیدن و درک خیلی از معجزاتی که در افرینش یک جاندار وجود داره غیر ممکن بود
علاوه بر این دست یابی به جاهای ب
 علت اصلی بی خوابی نوزاد + راهکارهای رفع آن 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دلایل بی خوابی نوزاد و راهکارهای رفع آن با مشاوران رایکو تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۲۹۳۸
تماس از استان تهران ۹۰۹۲۳۰۵۹۷۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

نعمت فرزند از جمله نعمات الهی محسوب می شود که اغلب زوج ها یا از این موهبت برخوردار شده اند و یا اینکه در انتظار روزی هستند
موضوع سمینارهای جول اوستین چیست؟۱- دشمنان شما باعث رشد شما هستند
۲- آمادگی در مسیر رسیدن به هدف
۳- خارج کردن افکار منفی از ذهن
۴- مهم قلب شماست که با خدا باشد
۵- چگونه با آرامش و بدون نگرانی زندگی کنیم؟
۶- چگونه به راحتی به دیگران وابسته نشویم؟
۷- چگونه بر خستگی و ناامیدی غلبه کنیم؟
۸- چگونه بتوانیم هر شرایطی را تحت کنترل خود درآوریم؟
۹- همه چیز از قبل برای شما مهیا شده است
۱۰- چگونه از قدرت کلام مان در زندگی به نفع خود استفاده کنیم؟
۱۱- چطو

سبک زندگی شیوه‌­های رفتار، لباس پوشیدن، سخن گفتن، اندیشیدن و نگرش­‌هایی است که مشخص ­کننده گروه‌های منزلتی متفاوت است.
-­ در دنیای مدرن ثروت و مصرف مهم­ترین عامل کسب منزلت است.
-­ شهدا ورزمندگان با افتخار به گمنامی و خدمت بی­‌منت و با تاسی به سید و سالار شهیدان سبکی متفاوت از زندگی را فراروی بشر قرار دادند.
-­ دفاع مقدس چشمه­‌ای است که از قله کربلا جاری شد و فرهنگ عاشورایی عنصر کانونی سبک زندگی شهدا و رزمندگان است.
_ ب
زندگی خیلی بهتره وقتی که حس کنی داری میری سمت ناشناخته ها سمت دنیای که داری تصورش میکنی ، زندگی خیلی خوبه وقتی میفهمی که هر نارحتی قرار نیس برات جهنم باشه و هر جهنمی قرار نیس تا آخر جهنم بمونه ، همین که حس میکنی زنده ای تونستی دَوووم بیاری این خودش یه موهبت الهی ، همین که دیگه حس میکنی نیاز نیس خودتو شبیه دیگران نوشون بدی این خودش خیلی حس خوبیه . من اینم قرار دنیای خودمو بسازم خودم تنهایی هر چند اگه دو نفری هم بود بهتر میشد ولی میشه ساخت تنهایی
۴ سال‌ش است. داداییِ کوچک‌ترِ همان پسرک 18 کیلو و 300 گرمیِ شش مطلب قبل. این یکی 13 کیلو و 700 گرم است. بله! خیلی ریزه‌میزه است! از دادایی‌اش بیش‌تر لج‌بازی می‌کند و کم‌تر حرف می‌زند. تن به بوسه نمی‌دهد و اگر حس کند چنین قصدی داری، مثل ماهی از بین دستان‌ت می‌گریزد.
آن‌روزهایی که آمده‌بودند خانه‌مان، زاینده‌رود آب نداشت. همین شد که اصلن دوروبر آبِ نیسته و پل‌های رویش پیدایمان نشد. هفته‌ی بعدش که دیگر رفته‌بودند و مقامِ مهمانیت‌مان (!) را ب
آسمان سرِ باریدن دارد
و من دل‌نگران مردمم هستم
یک سر می‌بارد و مى‌پروراند
سرِ دیگر می‌بارد و مى‌میراند
من مانده‌ام بارشش را بخواهم یا نباریدنش را؟!
وقتى نمی‌بارد، زمین تشنه است
تابستان مردم تشنه‌ اند
کشاورزان بى روزى مى‌شوند و
دریاچه‌ها یکى پس از دیگرى خشک
وقتى می‌بارد اما
زمین سیراب مى‌شود، سدها لبریز، فراوانى مى‌آید
کاش آماده‌ى دریافتش بودیم
شاید آنوقت
موهبت باران را سپاس مى‌گفتیم
آسمان کوتاه نمى‌آید 
بى‌وقفه می‌بارد
نمی‌
کاش بودی.این را هر ساعت،اگر که از گره های فکری ام رها شوم توی دلم میگویم.
مثلا اینجا بودی و میبردم نشانت میدادم که کمربندی جدید شهر را طوری ساخته اند که وقتی ماشین از سرپایینیِ میان کوه ها به طرف شهر حرکت میکند،دیگر نمی توانم جلوه‌ی روشن شهر را ببینم و غرق رویا شوم.قبلا دیدن چراغ های همیشه روشن شهرم یکی از معدود کارهای دوست داشتنی زندگی ام بود؛شاید اصلا به همین خاطر بود که نمیتوانستم خودم را از جغرافیای اینجا رها کنم.هر کجا که می رفتم آخرش با
ادامه تفسیر بیت اول گلشن راز شیخ محمود شبستری رحمه الله علیه
بنام آنکه جان را فکرت آموختچراغ دل به نور جان برافروخت
در ادامه معنای واژه فکرت بودیم.
تمامی انسان ها دارای فکرت هستند، و این فکرت در کنار جان دو ودیعه و هدیه الهی برای انسان هستند. فهمیدیم که فکرت به معنای عقل و خرد است. حال ممکن است سوال شود که مراد از عقل چه نوع عقلی است؟ آیا عقل حسابگر و یا عقل قدسی و اشراقی؟ باید گفت که عقل واحد است و این ها مراتب و درجات و جلوه های عقل هستند. انسا
3 بهمن که درسم تموم شد خدا میدونه چقدر خوشحال بودم که از زندان زیست رها شدم و چه برنامه ها که برای زندگیم داشتم! 
ولی چی شد؟ به کتاب خوندن گذروندم به قهر و دعوا به افسردگی و فشار عصبی فقط همون یه هفته هلال احمر مفید بود توی این مدت. 
حالا چی؟ 
حالا ذهنم مثل روال گه همیشه دنبال حسرت خوردن روزای رفته ست جای اینکه از اینجا به بعد زندگی رو دریابه نشسته حسرت میخوره و روزای پیشرو رو هم میسوزونه! 
یه عالمه برنامه همه اش روی کاغذ موند.
همش به توجه به حرف
3 بهمن که درسم تموم شد خدا میدونه چقدر خوشحال بودم که از زندان زیست رها شدم و چه برنامه ها که برای زندگیم داشتم! 
ولی چی شد؟ به کتاب خوندن گذروندم به قهر و دعوا به افسردگی و فشار عصبی فقط همون یه هفته هلال احمر مفید بود توی این مدت. 
حالا چی؟ 
حالا ذهنم مثل روال گه همیشه دنبال حسرت خوردن روزای رفته ست جای اینکه از اینجا به بعد زندگی رو دریابه نشسته حسرت میخوره و روزای پیشرو رو هم میسوزونه! 
یه عالمه برنامه همه اش روی کاغذ موند.
همش به توجه به حرف
کاش بودی.این را هر ساعت،اگر که از گره های فکری ام رها شوم توی دلم میگویم.
مثلا اینجا بودی و میبردم نشانت میدادم که کمربندی جدید شهر را طوری ساخته اند که وقتی ماشین از سرپایینیِ میان کوه ها به طرف شهر حرکت میکند،دیگر نمی توانم جلوه‌ی روشن شهر را ببینم و غرق رویا شوم.قبلا دیدن چراغ های همیشه روشن شهرم یکی از معدود کارهای دوست داشتنی زندگی ام بود؛شاید اصلا به همین خاطر بود که نمیتوانستم خودم را از جغرافیای اینجا رها کنم.هر کجا که می رفتم آخرش با

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خبرگزاری عصر بهبهان